تبلیغات
..::بارسلونا/داوید ویا/اسپانیا::.. - ال کلاسیکو! پرده دوم!
سه شنبه 30 فروردین 1390  11:51 ب.ظ

سلام! امروز اصلا حرف نمیزنم که مطلب خودش خیلی طولانیه!

ولی جالبه! من همش رو خوندم!

-

1-تغییر تاکتیکی رئال!هشدار برای بارسا!

ژوزه مورینیو باید معمایی تاکتیکی را مقابل بارسلونا در فینال جام حذفی حل کند تا بتواند اولین قهرمانی خود با رئال مادرید را به دست بیاورد.

(از این بخار ها ازش بلند نمیشه!)

مربی پرتغالی در جریان تساوی یک بر یک با بارسلونا در لالیگا از رویکردی فوق دفاعی استفاده کرد که مورد پسند آلفردو دی‌استفانو، اسطوره و رییس افتخاری رئال مادرید قرار نگرفت.(اینکه از خودشون بود,بیچاره طرفداراشون!)

دی‌استفانو گفت بارسلونا شیری بود که داشت با موش(منظورش رئاله...ههه موش) بازی می‌کرد و خواستار آن شد که رئال در جام حذفی استراتژی دیگری داشته باشد. این دومین دیدار در چهار ال‌کلاسیکو است.

این رییس افتخاری 84 ساله در گفتگو با مارکا گفت: «بازی شنبه باید باعث شود درنگ کنیم و ببینیم برای بازی با بارسلونا چه کار باید بکنیم(گریه باید بکنید). چون این روش به روشنی روش مناسبی نبود.

بارسا با توپ با احترام و ستایش برخورد می‌کرد و آن را نازپرورده می‌کرد. تماشای بازی این تیم لذت‌بخش است(نه معلومه آدم فهمیده ای هستی).»

تیم مورینیو در دیدار شنبه عقب نشست و امیدوار بود در ضدحملات به گل برسد. آنها در هر حال توانستند مانع آن شوند که گواردیولا به ششمین برد در ششمین ال‌کلاسیکو خود به عنوان مربی برسد.(تمام زورش رو زد)

همچنین آنها مانع تکرار شکست پنج بر صفر در دیدار ماه نوامبر شدند.

تبدیل شکست یک بر صفر به تساوی با ده نفر باعث شد طرفداران بگویند این تساوی طعم پیروزی داشت، هرچند که این نتیجه عملا بخت آنها برای فتح لالیگا را از بین برد و در فاصله شش هفته مانده به پایان لالیگا، جبران فاصله هشت‌امتیازی بسیار بعید(غیر ممکن) به نظر می‌رسد.

تصمیم مورینیو برای بردن په‌په از مدافع میانی به خط میانی و دادن نقش تخریب‌کننده به او در خط میانی مبتنی بر قدرت بدنی رئال، به همراه استفاده از دو هافبک دفاعی دیگر در کنار په‌په بزرگ‌ترین تغییر تاکتیکی مورینیو در روز شنبه بود. او در این میان مسعود اوزیل را قربانی کرد. 

بقیه اش تو ادامه مطلب!فرارهای انفجاری

با این حال، این بازیکن خوش‌استیل آلمانی با فرارهای انفجاری و پاس‌های هوشمندانه‌اش، هنگامی که در دقایق انتهایی دیدار به میدان آمد تاثیرگذار بود. او احتمالا روز چهارشنبه بازی کند و شاید مورینیو مهاجم مرکزی تیمش را بیرون بگذارد تا به اوزیل بازی برسد.

رائول آلبیول، مدافع رئال هم به دلیل کارت قرمزی که شنبه گرفت از حضور در این دیدار محروم است (در اسپانیا کارت قرمزها در لیگ و جام حذفی با هم حساب می شود) و سرخیو راموس شاید به مرکز خط دفاعی برود و در کنار ریکاردو کاروالیو قرار بگیرد.

لیگ برای رئال عملا از دست رفته و گزینه‌های باقی‌مانده رئال برای قهرمانی جام حذفی و لیگ قهرمانان است. آنها از سال 1993 تاکنون فاتح جام حذفی نشده‌اند و در لیگ قهرمانان هم به مصاف همین بارسا می‌روند. رئال از سال 2008 هم هیچ عنوانی به دست نیاورده.(آخییییییییی)

گواردیولا که در سال 2009 با بارسا فاتح سه‌گانه شد، به دنبال سه‌گانه‌ای دیگر است و بعید است که فرمولش را که به خوبی جواب داده تغییر دهد.

خاویر ماسچرانو از محرومیت بازگشته و اگر کارلس پویول به این بازی نرسد می‌تواند در خط دفاعی قرار بگیرد.

پویول گفت: «بی‌تردید تلاش می‌کنم اما نمی‌دانم بتوانم بازی کنم یا نه.» 
هنگامی که از او پرسیدند آیا بارسا پس از ناکامی در بردن رئال در روز شنبه به دنبال تغییر در ترکیب است یا نه، او پاسخ داد: «هر بازیکنی به همان سبکی بازی می‌کند که به آن باور دارد و از بهترین سلاح‌هایش بهره می‌برد.

ما فلسفه‌ و روش بازی خود را داریم که همواره به آن احترام می‌گذاریم.»

بارسا روز شنبه 72 درصد از مالکیت توپ را در اختیار داشت ولی نتوانست حریف را ببرد.

یوهان کرویف، اسطوره بارسا هم گفت که این هشداری برای بارسلونا است، به ویژه مقابل فردی که متخصص قهرمانی‌هاست، مانند مورینیو.

کرویف در ستون خود در ال‌پریودیکو نوشت: «مردان گواردیولا درس گرفتند. آنها حتی اگر به سبک خود وفادار هستند هم باید پیشرفت کنند.» ایول کرایف

ترکیب احتمالی دو تیم:

رئال مادرید: کاسیاس، راموس، په په، کاروالیو، مارسلو، خدیرا، آلونسو، دسته بیل، اوزیل، دی ماریا، آدبایور

بارسلونا: والدس، آلوس، پیکه، بوسکتس، آدریانو، ژاوی، ماسچرانو، اینیستا، ویا، مسی، پدرو

گواردیولا:باید شجاع باشیم!

پپ گواردیولا، مربی بارسلونا گفته تیمش آماده دیدار با رئال مادرید است.

این دومین کلاسیکو در چهار نبرد تاریخی بین دو تیم است و فرصتی برای بارسا است تا جامی بگیرد.

گواردیولا گفت: «به نظرم این فینالی است که در آن هر اتفاقی ممکن است و جو بسیار شادی بر آن حکمفرما خواهد بود. ما باید تیم خود را تشویق کنیم و برای تیم دیگر احترام قائل شویم.»

بارسلونا با حضور په‌په در خط میانی رئال مادرید دچار مشکل شده بود و از گواردیولا پرسیدند که آیا اقدام خاصی انجام می‌دهد یا نه.

گواردیولا هم گفت: «رئال مادرید احتمالات فراوانی دارد، اما چیزی که مهم است عصاره مفهوم است. ما درباره آنچه شنبه روی داد صحبت کردیم، و این که چه کارهایی درست بود و چه کارهایی اشتباه. کاری که مادرید انجام می‌دهد بستگی به کاری دارد که ما انجام می‌دهیم.

ما باید توپ را سریع‌تر به گردش دربیاوریم تا با په‌په مقابله کنیم. اگر سری‌تر باشیم، دفاع آنها جا می‌ماند. برای اتفاقات دیگر هم داور حضور دارد.

ما صحبت کرده‌ایم و می‌دانیم که باید بهتر بازی کنیم تا موقعیت‌های بیشتری بسازیم.»

گواردیولا همچنین گفت که کارلس پویول در لیست بارسلونا قرار می‌گیرد: «پویول پس از مصدومیت خیلی بهتر شده. این مصدومیت سه ماه او را تحت تاثیر قرار داده بود. او با ریتم خوبی تمرین کرده و با ما مسافرت خواهد کرد.»

گواردیولا درباره تغییرات تاکتیکی لازم در جریان دیدار هم گفت: «می‌توانیم به روش‌های دیگری هم بازی کنیم و می‌دانیم که باید چه کنیم تا پیروز شویم.

مسابقه در برنابئو نقطه ارجاعی برای ماست. بعضی کارها را درست انجام دادیم و برخی دیگر را نه چندان. ما باید عمقی‌تر بازی کنیم.

باید شجاع باشیم و تلاش کنیم و ببریم.»

به مادرید اتهام فوتبال منفی زده‌اند و مورینیو از سوی یوهان کرویف و آلفردو دی‌استفانو تحت انتقاد قرار گرفته. گواردیولا می‌گوید: «نمی‌خواهم کار همکارم را نقد کنم. تردیدی درباره پس‌زمینه مادریدی دی‌استفانو ندارم. آنها برای ما دردسر درست کردند و همکاران من هم هر طور می‌خواهند می‌توانند از تیمشان بازی بگیرند.

مورینیو مربی خوبی است، اما هرگز به خودم اجازه نمی‌دهم نظرات تاکتیکی درباره کار همکارم بدهم.»
او درباره دیدار چهارشنبه گفت: «این بازی مهمی برای ماست و می‌خواهیم پیروز شویم. ما خوش‌اقبالیم که دوباره این‌جا هستیم و می‌خواهیم که قهرمان شویم.

برای ما بازی مقابل تیم بزرگی مانند رئال مادرید افتخار است.»

خبر خوب:کارلس پویول احتمالا به فینال کوپا میرسه!

کارخانه سوسیس سازی مورینیو

نتیجه گیری:بازیکنان رئال سوسیس هستند!

سالها پیش ایرج کریمی منتقد  فرهیخته فیلم در نقدی بر فیلم سرب و سینمای مسعود کیمیایی در مجله فیلم  نوشت ."    درست مانند یک کارخانه سوسیس سازی که هر نوع گوشت و  موادی با هرمدل و  کیفیتی وارد خط تولید اش شود از آن طرف فقط سوسیس به شما تحویل میدهد ، در سینمای آقای کیمیایی هم هر نوع فکر ، ایده و کاراکتری  وارد ذهن و تراوشات فکری این فیمساز  شود ، خروجی آن  یا خوشگل جووون  میشود و یا لات چاقو کش ..زن هم اساسا یا بدکاره است یا جور کش مردان  " (نقل به مضمون ) حالا حکایت ما  با جناب مورینیو ست.

حتی حالا که ژوزه بزرگترین ستارگان فوتبال دنیا(کدوماش بزرگن؟) که  داشتن هر کدامشان آرزوی هر تیمی ست را در اختیار دارد خروجی او همان فوتبال تخریبی گذشته ست و گویا روش دیگری برای غلبه بر حریفش نمی شناسد(اینم معلوم نیست از کجا یاد گرفته) .درست است که در این راه شاید نتیجه را بدست آورد ولی سر  تماشاگران و عاشقان فوتبال در سراسر دنیا بی کلاه  می ماند .مورینیو اگر  حالا نتواند با این تیم وستارگانش  فوتبال تماشاگر پسند در برابر بارسا انجام دهد ، پس کی ؟ . وقتی در نخستین بازی بین دو تیم داورسوت پایان بازی را به صدا در آورد خیلی ها در سراسر جهان گفتند  از طعنه همیشگی  استفاده کردند و گفتند رئال مادرید مورینیویی بازی کرد ..این " مورینیویی " که دیگر دارد برای خود برچسب و لیبلی  میشود حتی صدای بزرگان مادرید را در آورده  و تماشاگران  درون ورزشگاه را متقاعد کرده بود که از حریف خودشان ضعیف ترند(ههههههه) .این شد که  آنها بعد از اتمام بازی و گرفتن یک تساوی  از خوشحالی سر از پای نمیشناختند .

پرده دوم 
مستایا ،چهار شنبه ۲۰ آوریل - فینال کوپا دل ری 
حقیقتا آخرین باری که رئالی ها توانستند در فینال این جام بارسایی ها را شکست دهند ، زمانی بوده که تلویزیون ها هنوز  سیاه سفید بودند ! .در آن زمان ژوزه یازده ، دوازده سال بیشتر نداشت و احتمالا مشغول تماشای دروازه بانی پدرش در ستوبال پرتقال بود .او که لالیگا را از دست رفته میبیند  شاید این آخرین فرصتش  باشد که بتواند یک جام را در این سال به هواداران باشگاه تحویل دهد(عمرا) .این دیدار علاوه بر بردن جام قهرمانی از آن جهت حائز اهمیت است که این  آخرین دیدار  قبل از رویارویی دو تیم در نیمه نهایی باشگاهای اروپا است و  میتواند آخرین محک و ارزیابی  از یکدیگر باشد .مادریدی ها در حالی پا به میدان خواهند گذاشت که در ترکیب آنها احتمالا شاهد چند تغییر و جا بجایی خواهیم بود
.مورینیو که بسیار راضی از سیستم تیم در بازی اول و قرار دادن په په در جلوی خط دفاعی اش  بوده، با وجود غیبت آلبیول ، په په  را به دفاع نخواهد برد .او  با بردن راموس به وسط در کنار کاروالیو و آوردن اربه لو به راست  ، خط دفاعی خود را شکل خواهند داد .جلوتر اگر دیارا در شرایط بازی قرار داشته باشد ، این احتمال میرود که جانشین آلونسو و یا خدیرا .در منطقه هافبک دفاعی شود تا کمر بند دفاعی را کاملا سفت نماید .در قسمت جلو با خروج بنزما از ترکیب ، اگر به آدبایور بازی ندهد ، باید شاهد حضور دی ماریا ، اوزیل و رونالدو باشیم .دی ماریا در سمت چپ قرار خواهد گرفت تا ضمن مراقبت از آلوس ، بتواند نفوذهای خطرناک خود را هم  از آن منطقه انجام دهد .
اوزیل و رونالدو هم مرتبا جاعوض خواهند کرد تا موجب سر در گمی خط دفاع بارسا شوند .احتمال ورود کاکا و هیگواین  در نیمه دوم بازی  هم به زمین مسابقه  بسیار زیاد است .در آن طرف صفحه شطرنج ، احتمال دارد ورود ماسچرانو به ترکیب و خروج پدرو ، سورپرایز گواردیلا باشد .یعنی برای اولین بار در این فصل پپ از دو هافبک دفاعی استفاده کند این سیستم علاوه بر اینکه بدلی است بر سیستم رئال بلکه با سپردن دو بال سرعتی رئال به دو هافبک دفاعی خود ( ماسچرانو و بوسکتس ) ، باعث آزاد شدن دو مدافع کناری ( آلوس و آدریانو) برای نفوذ از جناحین، بازی شدن سیستم  دفاعی حریف  و خنثی کردن ضد حمله های سریع رئالی ها  گردد همچنین سبب  بالا بردن موازنه قوا در جنگ فیزیکی میانه میدان خواهد شد .ویا هم از کناره به پیکان حمله خواهد آمد و در پشتش مسی قرار خواهد گرفت .
گواردیلا حتی اگر در این بازی  هم از این روش استفاده نکند اما به احتمال فراوان با توجه به شایعه غیبت اینیستا در بازی رفت اروپایی دو تیم  ، آنرا  بکار خواهد بست .
حال باید دید در این بازی شطرنجی دو طرف ، که یک اشتباه و یا یک حادثه ممکن است شرایط بازی را تغییر دهد کدام تیم اولین سه گانه فصل را فتح خواهد کرد .
دیداری که ممکن است برای اولین بار در تاریخ دو تیم در فینال مسابقات ،  سرنوشتش به وقت اضافه و یا  پنالتی کشیده شود .
 
خوزه مانوئل پینتو...دروازه بان فینال کوپا! 
 
واااااااااااااااااااااااااای!خداکنه خوب بازی کنه!


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 31 فروردین 1390
نمایش نظرات 1 تا 30

Website Widgets