تبلیغات
..::بارسلونا/داوید ویا/اسپانیا::.. - زنده باد کرایف!
جمعه 16 اردیبهشت 1390  10:19 ب.ظ

هیچی نمیگم! بخونید!

امروز بارسلونا با بازیکنان بومی اش بر بام فوتبال جهان قدم میزند که چه در عرصه ی باشگاهی و چه در عرصه ی ملی دو سال است هر کار که خواسته اند کرده اند.

 اسپانیا امروز بر بام فوتبال جهان است. اما نه به زعم عادل فردوسی پور عزیز طرفداران افراطی بارسلونا که تمام آنان که فوتبال را درک می کنند میفهمند که بارسلوناست که نتیجه میگیرد.
لاماسیا مدرسه ی فوتبال بارسلونا شخیص ترین بازی کنانی را پرورش داد نه به سان مدرسه فوتبال آژاکس که استعداد های مناطق محروم جهان را جمع آوری کند بلکه ستارگانی از دل ایالتی عاشق و اصیل به نام کاتالونیا
این با شخصیت هایی که از یک بوم هستند و دو سال فوتبال را بر انگشتان دست چرخاندند.
همه دیدند که با هر بار حضور فابرگاس این کاتالانی پرورش یافته در لاماسیا به جای جابی آلونسو اسپانیا تیکی تاکایی تر می شود و گل میزند. همه دیدند که پدرو رودریگز از هیچ به همه چیز رسید و در فینال جام جهانی به فرناندو تورس ترجیح داده میشود که قبلاٌ در بارسا به تیری آنری. همه دیدند که بوسکتس کم از یک ژنرال در مرکز زمین ندارد. همه دیدند که پیکه نمونه ی یک کلاس کامل مدافع تکنیکی و پاسور است. همه دیدند که پویول این مظهر تعصب کاتالان چگونه به داد تیم میرسد و همه دیدند اینیستا هر کار که خواست کرد و البته همه نمیتوانند ژاوی را نبینند.

حتی اگر داوید ویا را هم بارسایی ندانیم باید گفت ستاره لیونل مسی دست پرورده ی کاتالان و لاماسیاست. و البته بویان کرکیچ و دوس سانتوز مکزیکی را هم اضافه کنید. این کاتالان یک کاسیاس کم داشت.
امروز بارسلونا با بازیکنان بومی اش بر بام فوتبال جهان قدم میزند که چه در عرصه ی باشگاهی و چه در عرصه ی ملی دو سال است هر کار که خواسته اند کرده اند.
به راستی چه باشگاهی تا کنون چنین کرده است.
فوتبال به تو مدیون است آقای کرویف. به خاطر آنچه که در 1974 با هلند کردی و آنچه با بارسلونا از 1992 تا کنون کردی و امروز آنچه با اسپانیا کردی. و به ناچار باز هم میگویم: روح هلند 1974 در اسپانیای امسال بود. باید به لاماسیا و بارسلونا و کاتالانیا و کرایوف احترام گذاشت.


  • آخرین ویرایش:-
نمایش نظرات 1 تا 30

Website Widgets