تبلیغات
..::بارسلونا/داوید ویا/اسپانیا::.. - شاید دیر بیام! شایدم نه!
شنبه 4 تیر 1390  07:15 ب.ظ
توسط: سیاوش

سلام به دوکسی های گل خودم! خوفین؟

بزارین اول از همه واسه خوب شدن داداشی گلم احسان دعا کنیم

که این روزا بدون اون اصلا صفایی نداره!

دوم میخوام از همه بابت غیبت چندروزه ام که ممکنه دوباره هم تمدید

بشه عذرخواهی کنم! و سوم اینکه اگر دوباره نیومدم به بزرگی خودتون

ببخشید! امروز امدم تا اخبار گل رو بخونم که به مطلب جالبی برخوردم

گفتم واسه شما هم بزارمش:

​میلان اواخر دهه80، بایرن و آژاکس دهه70، اینتر النیو اررا، رئال دی​استفانو و پوشکاش، لیورپول قدرتمندی که 4جام اروپایی در 7سال برد، منچستر اواخر دهه90، بنفیکای دوران اوزه​بیو، سانتوس پله، فلامنگوی زیکو؛ تمام این تیم​های عالی جزو بهترین تیم​های تاریخ باشگاه​ها به حساب می​آیند.

اما بارسای2011 رقیب تمام آن​ها حساب می​شود و بعضی​ها آن​ها را بهترین تیم تاریخ می​دانند. 3لیگ قهرمانان از 2006 تا حالا نشان می​دهد که نزدیک​ترین رقیبانشان مثل رئال و منچستر حقیقتا جوابی برای جادوی مسی و یارانش ندارند.

پس شما چگونه این تیم را متوقف می​کنید؟ اگر دغدغه پول در میان نبود و شما آزاد بودید که هر بازیکنی را انتخاب کنید در هر ترکیبی چه کسانی را انتخاب می​کردید؟

ما در سایت گل تیم خودمان را در ترکیب 3_3_4 انتخاب کردیم. این تیمی است که ما عقیده داریم می​تواند بیشترین مشکل را برای بارسا ایجاد کند. ما دلایل تاکتیکی خود برای انتخاب آن​ها را می​گوییم و اینکه چرا دیگران نتوانستند در این تیم جای بگیرند.

این تیم منتخب Goal.com برای شکست بارساست:

(من میگم حتی این تیم هم به راحتی شکست میخوره از بارسا)

 

   دروازه​بان: مانوئل نویر

چرا؟ این آلمانی بهترین شوت​گیر دنیا در حال حاضر است و وقتی شما مقابل بارسا قرار می​گیرید تیمتان موقعیت​های زیادی به آن​ها می​دهد، بنابراین آخرین مانع دفاعی​تان باید چابکی و رفلکس​های خوبی داشته باشد. نمایش​های نویر در 18ماه گذشته تقریبا بی​نقص بوده و آماده​ترین دروازه​بان حال حاضر دنیا به نظر می​رسد.

آلترناتیوها: کاسیاس یک رقیب جدی برای پیراهن شماره​یک بود اما این اواخر در نمایش​هایش نوعی بی​ثباتی دیده می​شود و از طرف دیگر رنج زیادی این اواخر در مقابل بارسا کشیده است. بازنشستگی ادوین فان​درسار و همچنین نمایش اخیرش در فینال دلیل حضور نیافتن او بود. اشخاصی مثل چک و ژولیو سزار این اواخر ثبات لازم را نداشته​اند و بوفون هم به دلیل مصدومیت​های زیاد از آمادگی به دور است.

مدافعان: اشلی کول (چپ)، تیاگو سیلوا (وسط)، لوسیو (وسط)، زانتی (راست)

چرا؟ به​خاطر قدرت خط حمله بارسا ما چهار مدافع انتخاب کردیم که دفاع کردن هدف اصلی آن​ها باشد. برای غلبه بر یک حریف قدر گروه چهارنفره ما ویژگی​هایی مثل کامل بودن، میل به برد و دانش این​که چه چیزی برای ساختن یک خط دفاع قدرتمند لازم است را داراست.

اسطوره اینتر همچنان در این اواخر دوران بازی خود آمادگی​اش را حفظ کرده و قدرت تطبیق​پذیری​اش این معنی را می​د​هد که او به آسانی می​تواند در دفاع راست جا بیفتد. در دفاع چپ گزینه​های کمی دارای قدرت یکسان در دفاع و حمله همچون اشلی کول بودند. در فاز هجومی او می​تواند فشار زیادی به دنی آلوز وارد کند و در زمین خودش او توانایی حفظ موقعیت و توپ در مکانی که بارسا بسیار علاقه به استفاده از آن دارد را داراست.

در میانه خط دفاع سیلوا به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین​ها در تاریخ میلان است و این حقیقت که بارسا به جذب او علاقه نشان داده بیشتر به توانایی​هایش صحه می​گذارد. در کنار او لوسیویی است که سابقه حذف کردن بارسا را دارد و در زمینه​های عزم به پیروزی و قدرت او یک نمونه عالی در 33سالگی است. این دو برزیلی از هر نظر همدیگر را کامل می​کنند.

آلترناتیو: نمانیا ویدیچ مسلما نزدیک​ترین فرد به ترکیب دفاعی ماست اما این​که مدافع منچستر نه یک بار بلکه دو بار مغلوب بارسا شده او را از تیم جا انداخت. پاتریس اورا هم به همین دلیل موفق نشد. بازیکن​هایی مثل کمپانی، متس هاملس، کونترائو و دیوید لوئیز در مسابقات اروپایی بی​تجربه​اند. هر چند در فصل پیش رو ممکن است به شرایط لازم برای رسیدن به ترکیب تیم برسند. راموس و مارسلو نقشی اساسی در نتیجه تحقیرآمیز 5 بر صفر داشتند و هر دو بیش از این​که در دفاع خوب باشند در کارهای هجومی موفق​اند. فیلیپ لام هم فصل خوبی را در بایرن پشت سر نگذاشت.

هافبک​های میانی: ویلشر، اسنایدر، په په

چرا؟ نمایش درخشان پپه در پست هافبک دفاعی و به هم زدن ریتم بازی اینیستا و ژاوی و این حقیقت که تا زمان حضور او بارسا مشکلی اساسی برای راه انداختن مسی داشت او را در ترکیب ما قرار داد. در کنار او در یک ترکیب دونفره ویلشر هافبک جوان آرسنال قرار دارد. کسی که بیشترین بحث را بین سردبیران​مان به راه انداخت. او از بازی با بارسا در لیگ قهرمانان سربلند بیرون آمد و تلاش​ها و روش توپ​گیری​اش از بازیکنان بارسا مثال​زدنی بود. وقتی شما سرانجام توپ را از دست بارسا بیرون می​آورید با پرسینگ وحشتناک​شان که شما را در یک​سوم زمین خودتان نگه می​دارد مواجه می​شوید. در این بخش اعتماد به نفس و نترسی او مشکلات زیادی برای بارسای گواردیولا به وجود آورد.

در ضلع سوم مثلث هافبک اسنایدر قرار دارد کسی که یکی از بهترین​ها در پست خود است و قدرت دید بالا و پاسوری او کمک زیادی به پیدا کردن فضا بین بوسکتس و مدافعین میانی آن​ها می​کند. او بهترین در استفاده مفید از توپ در کمترین زمان است.

آلترناتیوها: آلونسو احتمالا بهترین هافبک دفاعی پاسور است اما وقتی با فشار هافبک​های بارسا رو به رو شد کارایی خود را از دست داد و ناامیدکننده کار کرد. همبازی​اش اوزیل از زمان پیوستن به رئال خیره​کننده کار کرده اما از نظر فیزیکی هنوز توان 90دقیقه بازی پرفشار را ندارد و در ال​کلاسیکوها هم چندان موفق نبود.

شوان اشتایگر فصل خوبی نداشت و در مقابل نوری شاهین خرید جدید رئال مغلوب شد. از لیگ انگلیس فابرگاس نسبت به قبل افت کرده است و نصری فصل را عالی شروع کرد ولی در اواخر فرم خود را از دست داد و نحوه بازی​اش به ترکیب سه​نفره خط هافبک ما نمی​خورد.

مهاجمان: سوارس (راست)، اتوئو (وسط)، رونالدو (چپ)

چرا؟ اگر می​خواهید بارسا را ببرید باید از هر شانسی که دارید استفاده کنید. در لیگ قهرمانان امسال دیدیم تیم​های آرسنال و شاختار موقعیت​های زیادی داشتند اما استفاده نکردند. بنابراین هر سه مهاجم ما تمام​کننده​هایی قهار با رکورد گلزنی بالا و توانایی خلق موقعیت از هیچ هستند.

رونالدو از زمانی که به رئال آمده گل​های زیادی در پست مهاجم چپ زده و این حضورش را تضمین می​کند. گل زیبای او در فینال جام حذفی به بارسا نشان داد که توانایی گلزنی به تیم گواردیولا را هم دارد.

با وجود وینگر بودن در بیشتر اوقات در 2سال اخیر در اینتر، بارسا کاملا از خطر اتوئو آگاه است. او بدون شک یکی از بهترین مهاجمان نوک از نسل خود است و برنده سه لیگ قهرمانان با حرکات خود مشکلات زیادی برای پویول و پیکه به وجود می​آورد.

دفاع چپ پستی است که بارسا به دنبال تقویت آن است و پاشنه آشیل بارسا هم همین​جا است و مردی با توانایی و استعداد ذاتی برای هدف گرفتن این نقطه سوارز است. سوارس در کنار اتوئو و با دوندگی زیادش نقش زیادی در کنترل و ضربه زدن به بارسا دارد.

آلترناتیوها: تعداد زیادی از مهاجمین بااستعداد از تیم ما جا افتادند و کسانی مثل نیمار و سانچس هنوز خود را در بالاترین سطح ثابت نکردند. یک مهاجم فیزیکی چندان در سیستم 3_3_4 جواب نمی​دهد و دروگبا به​دلیل سنش و زلاتان برای نمایش نه​چندان خوبش در بازی​های بزرگ از ترکیب جا ماندند.

جوزپه روسی اگر چه فصل بی​نظیری با ویارئال داشت اما در بازی​های رو در رو مقابل بارسا خوب کار نکرد. رونی و چیچاریتو هم جا ماندند؛ اولی بعد از یک سال جنجالی تازه به شرایط آرمانی خود برگشته و پسر مکزیکی هم به یک فصل 20گله دیگر احتیاج دارد تا در ترکیب ما قرار گیرد. تبس هم با وجود گل​های زیادش در پست مهاجم وسط مغلوب اتوئو شد.

----------

داوید ویا، مهاجم بارسا، از تلاش های این باشگاه برای خرید الکسیس سانچس و سسک فابرگاس حمایت کرد.

کاتالان ها چند روز پیش برای خرید کاپیتان توپچی ها پیشنهادی 30 میلیون یورویی ارائه دادند و رقابت سختی نیز با منچسترسیتی برای خرید الکسیس سانچس، مهاجم اودینزه دارند.

ویا که خود تابستان گذشته به بارسا پیوست معتقد است با به خدمت گرفتن این دو، بارسا به تیم بهتری تبدیل خواهد شد.

او در گفتگو با سایت اختصاصی باشگاه گفت:" هر دو آنها بازیکنان خوبی هستند، هم از لحاظ فردی و هم در کارهای تیمی. خرید آنها کیفیت تیم را بالا خواهد برد."

ویا همچنین تایید کرد که دوست دارد در بارسا در کنار خوان ماتا، ستاره جوان والنسیا، بازی کند.

" ماتا مانند برادر من است و من او را خیلی دوست دارم. بازی کردن دوباره در کنار او مانند یک رویاست. او یک بازیکن و یک انسان فوق العاده است." 

 


  • آخرین ویرایش:شنبه 4 تیر 1390

Website Widgets